Egészség webáruház

Pajzsmirigy " Gondok "

szerző:  - kategória: Egészség, Betegségmegelőzés (prevenció) - dátum: 2017 May 03. -

Forrás Molnár Eszter

PAJZSMIRIGY BETEGSÉGEK

Nagyon sokszor a túlsúly mögött valamilyen pajzsmirigyprobléma áll. Keveset eszünk mégis folyamatosan hízunk, vagy mindenféle próbálkozás mellett sem tudunk fogyni! Ez olyan probléma, amihez tényleg szakember segítséget kell kérni.
Minden harmadik, negyedik embert érinti a pajzsmirigybetegség, mind férfiaknál, mind nőknél egyaránt előfordul. Bár a nőknél sokkal nagyobb negatívumot hoz magával. Hiszen egy nem megfelelő pajzsmirigyműködés akár meddőséget is okozhat.
Pajzsmirigy egy hormonszervünk, két társszerve van, a máj és a hasnyálmirigy, ha problémánk van endokrinológushoz kell mennünk, elküldhet minket egy ultrahangra, ahol megnézik, hogy göbös-e a pajzsmirigy vagy nem.
Kétfajta göbösödés van, hideg és meleg. Ha valakinek meleg göb van a pajzsmirigyébe azonnal el kell távolítani ezt a szervet, mert akár daganat alakulhat ki. Ha hideg göbök vannak, akkor tulajdonképpen azt érezzük, hogy nehezebb a nyelés és gombócot érzünk a torkunkban, hogyha nagyobb göbökről van szó. Hogyha kisebb göbökről van szó még ekkora problémát sem okoz, csak olyan diszkomfort érzésünk van, néha olyan szorító érzést érezhetünk a torkunkban.
Tulajdonképpen a pajzsmirigy egy műthető szerv, a pajzsmirigy hormonokat termel és eltávolítjuk, ha pl. ha nem termel elég hormont, akkor kívülről adhatjuk, különböző gyógyszeres kezelésként, ha pedig túlműködik, akkor pedig megint gyógyszeres kezeléssel tudjuk befolyásolni. Ha autoimmun-gyulladásban van, akkor a nyugati medicina megint csak gyógyszeres kezelést ad. Az alternatív módszerek szerint a pajzsmirigyet lehet harmonizálni. Ha a pajzsmirigy már annyira rossz állapotban van, hogy elcsökevényesedett az egyik oldal, akkor azt már nem igazán tudjuk harmonizálni. De abban az esetben, ha ez a pajzsmirigy még működik, picike probléma van vele, igen is helyre kell tenni. 
Nagyon megoszlik hogy pl. egy pajzsmirigy alul-működést hogyan kezeljünk. Alternatív medicina azt mondja, hogy van szükség jódra, csak nem jódot kell bevinni, hanem valamivel bevisszük a jódot, pl algakészítménnyel, mert magas a jódtartalma, (Immun Supreme).
A pajzsmirigynél a szelén beépíti a jódot, a jód pedig elindítja a pajzsmirigyhormon termelést, nagyon jól harmonizálja a szervezetet tele van mindenféle ásványi anyaggal és nyomelemekkel, és akkor így elkezdjük harmonizálni a pajzsmirigyünket. Szelén és D vitamin is ajánlott mellette de személyre szabottan.
Pajzsmirigy egy hormonális szerv, ha valakinél probléma van a hormonrendszerrel, a pajzsmiriggyel nagyon sokszor kialakul egy belső feszültség, folyamatosan ideges, folyamatosan feszült igazából nem történt semmi, ha történt akkor pedig azért. Ezek mind azt mutatják, hogy a pajzsmirigy nem jól működik. Emellett szorító érzés a mellkasban, nyugalmi állapotban trachikárdiás tünetei vannak (szívdobogás), sűrűbben van valakinek hasmenése, és mégsem fogy.
Mikor kellene orvoshoz fordulni?
Évente egyszer nem árt egy vérvétel, vércsepp analízis. Korai tünetek is észrevehetők.
Ha a pajzsmirigy nem működik jól a társszervekkel is problémák lehetnek, a máj, a hasnyálmirigy ők egy háromszögben működnek. Egyik a másikra 1oo%-ban hat. Ha sokat várunk, akkor a pajzsmirigyproblémából kialakulhat egy 2 típusú cukorbetegség. Ha a háromból kettővel probléma van, akkor egyéb szervekkel is probléma kezd lenni, (anyagcserezavar, emésztőrendszeri problémák, meddőség, inzulinrezisztencia, cukorbetegség, PCO). Jobb időben kezelni, ha időben kezeljük harmonizálhatjuk.
Ha a pajzsmirigyet megfelelően harmonizáljuk, akkor a fogyás is elindulhat. Nem mindegy hogy milyen régóta áll fenn a pajzsmirigy-probléma. A gyógyulás idejét is befolyásolja.
Figyeljünk oda magunkra, ha már vannak tüneteink, akkor pedig kezeljük időben!

Milyen veszélyeket rejthet a pajzsmirigyre a glutén fogyasztása?
/Dr. Bagi Gabriella/
Először is érdemes tisztázni, hogy mi is a glutén. A glutén egy fehérje, ami egyes gabonafélékben található meg. 
Gluteninből és prolamin típusú fehérjékből álló komplex anyag. Attól függően, hogy milyen gabonafajtárólról van szó, más prolamin fehérje található meg benne.
A búzában gliadin, az árpában hordein, a rozsban szekalin, a zabban avenin fehérje van. Ezek a prolaminok (fehérjék) nehezen emészthetőek, mert ellenállnak a különböző emésztőenzimeknek. Valójában a gabonafélék így védekeznek, hogy ne fogyasztjuk el őket, mert ugye elfutni nem tudnak.

Az, hogy ki mennyire képes ezeket a fehérjéket lebontani az változó. Vannak olyanok, akiknek szervezet már egy kis glutén tartalmú ételtől is heves reakciókat produkál, de vannak akiknek semmilyen tünetet nem okoznak. Ezért is szokták őket „alattomos gyilkosnak” is hívni. Ugyanis ezek a fehérjék, mivel ellenállnak a gyomor emésztőenzimjeinek bejutnak a bélbe.
A bélben egy enzim (szöveti transzglutamináz) módosítja őket és ez aktíválja az immunrendszert. A szervezet ellenanyagokat kezd el termelni, hogy közömbösítse ezeket a fehérjéket és kitakarítsa a glutént a belekből, így megakadályozva a toxinok (mérgek) felhalmozódását. Ez viszont a bélben helyi gyulladásos reakciót okoznak, ami hosszú távon a bélnyálkahártya károsodásához, a bélbolyhok eltűnéséhez vezet, ezáltal csökken a tápanyagok felszívásához szükséges nyálkahártya felület is.
Ez odáig tud fajulni, hogy a bél áteresztővé válik (ez azt jelenti, hogy a bélfalon olyan anyagok is áthatolnak és bekerülnek a véráramba, amelyeknek nem szabadna) és a glutén prolaminjai is bejutnak a véráramba. Ilyenkor a szervezet még erősebb immunválaszt produkál, ami már a vérképben is kóros elváltozásokat mutathat.

Egyes tanulmányok szerint a gluténre adott immunválasz négyszíntű lehet:
1. A népesség nagyjából 83%-ánál már észlelhető bélgyulladás alakul ki a glutén fogyasztásának hatására.
2. A népesség mintegy 30%-ánál a belekben helyileg antitestek jelennek meg a glutén fogyasztásának hatására
3. A népesség 11%-ánál szervezeti szinten is megjelennek (az egész testben keringő) antitestek a glutén fogyasztásának hatására
4. A népesség 0,4%-ánál olyan antitestek jelennek meg az egész szervezetben, amelyek megtámadhatják az emberi sejteket a belekben, a pajzsmirigyben, a hasnyálmirigyben és másutt is.

A 4. szint az, amikor a glutén hatására olyan antitestek jelennek meg, amelyek a pajzsmirigy egészséges szöveteit is megtámadhatják. Ugyanis a glutén búzaproteinjének, a gliadinnak a molekuláris felépítése nagyon hasonlít a pajzsmirigyére. Ezért azok az antitestek, amelyeket elvileg a szervezet azért termelt, hogy a glidaint elpusztítsa, tévedésből a pajzsmirigy egészséges szöveteit is megtámadják, mert összetévesztik vele. Ez autoimmun pajzsmirigy gyulladást és ezzel együtt annak alulműködését tudja okozni.

Fokozott kockázatnak vannak kitéve a pajzsmirigy hormontípusba tartozó emberek, akiknek ez a domináns hormontermelő mirigyük. Ugyanis ők a pajzsmirigy hormontípusuk miatt jobban kívánják a finomított búzaféléket és az ebből készült süteményeket, édességeket. Emiatt több glutént is hajlamosak enni. Emellett nekik a pajzsmirigyük eleve érzékenyebb, ebből kifolyólag könnyebben alakul ki náluk autoimmun pajzsmirigy probléma is.

Érdemes ezért fokozottan figyelni a glutén fogyasztásra és megismerni a szervezet egyedi genetikai kódját, mert így jelentősen le lehet csökkenteni a helytelen táplálkozásból fakadó komoly egészségügyi kockázatokat.

"A PAJZSMIRIGY ALUL MŰKÖDÉS LELKI OKAI, ÉS FIZIKAI-LELKI SÍKON TÖRTÉNŐ KEZELÉSE

A pajzsmirigy a jódtartalmú hormonok termelése által segíti a szervezetben zajló anyagcsere- és égési folyamatokat. Közvetlenül a torok energiaközpontjával van kapcsolatban, ami a kommunikációs készség mellett az alkotói szellemet is jelképezi.

A PAJZSMIRIGY ALUL MŰKÖDÉS LELKI OKAI, AZOK MEGÉRTÉSE

A pajzsmirigy alul működés lelki okai nagyon sokfélék lehetnek, és amíg meg nem érted és fel nem „dolgozod” ezeket, a tested „riadót” fúj, lelassul a szervezetedben az anyagcsere folyamat, megnövekszik a pajzsmirigyed, megjelennek a különböző betegségek.

A felgyülemlett negatív érzések, amelyeket nem vagy képes kiengedni magadból, a frusztráltság, a düh, a keserűség mind a pajzsmirigy alul működés lelki okai közé sorolhatóak.
Amikor nem mersz szembenézni a gondokkal, amikor nem tudsz „beszélgetni” önmagaddal, vagy kiállni magadért, esetleg már nincs semmi motivációd, szintén megbetegedhetsz.
A pajzsmirigy alul működés lelki okai közé tartozik az is, ha folyamatosan felvállalod az áldozat szerepét, eszerint éled a mindennapjaidat és állandóan szomorú, búskomor vagy.

ÉRTSD MEG A PAJZSMIRIGY ALUL MŰKÖDÉS LELKI OKAIT ÉS KEZELD A PROBLÉMÁDAT FIZIKAI SZINTEN IS!
A torokcsakra a kreativitáshoz és a kommunikációhoz kapcsolódik, ezért végezz időnként önvizsgálatot, igyekezz javítani a szeretteiddel és önmagaddal való kommunikáción, engedd szárnyalni az alkotóképességed, tudd, hogy te vagy életed irányítója, és csak te tudod önmagadban és a külvilággal megteremteni az összhangot.
Mivel a pajzsmirigy alul működés lelki okai és azok „feltárása”, megértése egy komplex folyamat, lényeges fizikai szinten is „bevetni” a segítséget a felépülés érdekében.
Ne vedd félvállról a pajzsmirigy alul működés lelki okait, állítsd vissza önmagadban a harmóniát, az egyensúlyt, igyekezz teljes értékű életet élni, és alkalmazd fizikai síkon is a természet nyújtotta segítséget.

 

Kérj bővebb információt tőlem : privátba vagy 20 400 5552

 

 

Molnár Eszter fényképe.

Utoljára frissítve: 2017 May 24.
Amennyiben segítségre van szükséged, hívj: +36 20 400-5552.
Ha nem tudom felvenni, visszahívlak!

Copyright © 2014 AlgaLife - Minden jog fenntartva!

Pegaton Studio: honlapkészítés, webáruház készítés, webdesign, optimalizálás
<b>Notice</b>: Undefined variable: text_home in <b>/home/algamann/domains/algalife.hu/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_insignia_template_common_footer.tpl</b> on line <b>111</b>